Sukdoláková Chytilová Dagmar, RNDr.

+420 774 832 627
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sukdoláková Chytilová Dagmar, RNDr.

 

 

 

 

Jak a kdy jste se dostal k detoxikační medicíně?

Asi před sedmi lety se u jedné mé vnučky objevil ve věku osmi měsíců atopický ekzém. Měla ho nejen na těle, ale i na tvářičce a postupně se zhoršoval, navzdory léčení paní doktorky. Když lékařka navrhovala nasazení kortikoidů, dcera se rozhodla zkusit nejdříve raději detoxikační medicínu MUDr. Jonáše. V té době se o ni už zajímala sama, a přestože o ní tehdy ještě moc nevěděla, podařilo se jí vyřešit svůj vlastní problém - zbavila se tinnitu. Vnučka na detoxikaci reagovala velmi rychle, ekzém se během 2 týdnů začal ztrácet a během několika měsíců se ho zbavila. Následně se začala detoxikační medicíně věnovat nejdříve moje dcera a o rok později i já sama. Samozřejmě, než jsem ji začala studovat, začala jsem s vlastní detoxikací. Již dříve jsem si na sobě vyzkoušela homeopatii i čínskou medicínu, ale ani jedna metoda v mém případě nefungovala k mé spokojenosti. Možná je to i proto, že jsem od malička hodně citlivá a na všechno rychle a někdy i prudce reaguji. Když jsem začala používat "kapičky", zvládala jsem místo obvyklých 10 kapek u většiny preparátů jen několik, postupně se to ale zlepšovalo. Nejvíc jsem byla překvapená, když jsem se po využívání preparátu na detoxikaci ledvin zbavila chronických bolestí bederní páteře. Bolesti zad jsem mívala už od mládí, ale hodně se zhoršily po úrazu, proto jsem nepředpokládala, že by to detoxikace mohla nějak ovlivnit. V té době jsem musela už několik let cvičit 2x denně speciální cviky, aby mě záda nebolela. Po detoxikaci mě už záda nebolí ani po práci na zahradě, i když cvičím už jen občas, abych byla v kondici. Přestože jsem už v důchodu, cítím se dnes lépe, než ve 30 letech.

 

 

V čem vidíte klady detoxikační medicíny ve srovnání s medicínou klasickou?

Především v tom, že hledá příčiny zdravotních problémů. Vnímá celého člověka v souvislostech - např. když má klient alergii, je potřeba zkontrolovat především játra, plíce a imunitní systém, problémy s koleny nebo bederní páteří často souvisí s ledvinami, atd. Detoxikační medicína vychází z principů staletími ověřené tradiční čínské medicíny, která je úspěšná i v léčení chronických nemocí. Působí i preventivně, dokáže tedy nemocem předcházet a co je zásadně důležité - zaměřuje se na odstranění toxinů nejen tělesných, ale i psychických. Neméně důležité je, že preparáty nemají žádné vedlejší účinky.

 

 

Ze kterých případů jste měl největší pocit radosti a uspokojení?

Vždycky mám velkou radost, když se lidem uleví, zlepší se jim psychika a začnou mizet i tělesné neduhy, které je trápily třeba řadu let. Těší mě, že i můj manžel, který o detoxikaci zpočátku nechtěl ani slyšet, ale trápil ho vysoký tlak a byl po infarktu, přestal už po první kůře reagovat na stresové situace. Byl hodně vznětlivý a pokaždé, když se rozčílil, mu tlak okamžitě vyletěl nahoru. Po detoxikaci má tlak v pořádku a hlavně stabilní, srovnala se mu psychika, zmizela alergie a léky na astma postupně přestal používat, protože je už nepotřebuje.

 

 

Se kterými preparáty máte nejlepší zkušenosti?

To je těžké říci. Hodně používám preparáty na detoxikaci základních okruhů, nejčastěji Liverdren, Veliendren, Respidren a Urinodren, často preparáty Streson, Emoce, Mezeg a Cranium, přelomový bývá Nodegen. Velice důležitá je detoxikace střeva a nastolení symbiózy střevních mikroorganismů s pomocí preparátů Activ-Col nebo Embrion. Ostatní preparáty používám podle potřeb každého klienta.

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresa specialisty

Oldřicha Kociana 1854
Humpolec
39601