Médium: Trendyzdravi.cz, 4. 1. 2021

Střevo je jedním z nejhustěji osídlených povrchů na Zemi. Čím pestřejší je složení našeho mikrobiomu, tím jsme zdravější. Pokud chcete své střevo vyladit, vsaďte na přírodní doplněk stravy Joalis – Activ-Col. 

Střevo je jedním z nejhustěji osídlených povrchů na Zemi. Platí zde celkem jednoduché pravidlo, čím pestřejší je složení našeho mikrobiomu (střevní mikroflóry), tím jsme zdravější. Naopak nadužívání dezinfekčních přípravků, se kterými jsme se nyní díky koronavirové pandemii setkávali doslova na každém kroku, střevu dobře nedělá. „Násilná“ ochrana před vším cizorodým nám totiž paradoxně nesvědčí. Pokud chcete své střevo vyladit, vsaďte na přírodní doplněk stravy Joalis – Activ-col. Tyto kapsle s obsahem kultury lactobacilu, tedy bakterií mléčného kvašení, působí příznivě na střevní mikrobiom, který chrání sliznici střeva.

Zdravá střeva posilují imunitu

Střevní mikrobiom jsou mikroorganismy (bakterie, prvoci, kvasinky, viry…), které žijí na sliznicích celého trávicího traktu, tedy nejen ve střevech. Jsou pro nás velmi důležití – účastní se totiž trávení a vstřebávání živin a produkují různé prospěšné látky včetně vitaminů. Kromě toho působí také na imunitní a nervový systém (okolo střev je soustředěno 80 % imunitních buněk), ovlivňuje naše nálady, emoce, chování a podle některých studií má vliv dokonce i na paměť.

Jak střevům prospět?

Určitě je důležitá strava bohatá na vlákninu, tedy dostatek ovoce a zeleniny. Za rok sníme až tunu potravy a celá tato masa musí projít trávicím traktem. Čím „čistější“ tato strava bude, tím lépe pro naše zdraví.

Vhodné jsou také doplňky stravy. Vsaďte na přírodní cestu a vyzkoušejte třeba komplexní doplněk stravy – Joalis Activ-Col. Tyto kapsle totiž obsahují kultury lactobacilu (probiotika), tedy bakterií mléčného kvašení, které podporují střevní mikrobiom, chránící sliznici střeva. Probiotika jsou vhodná pro obnovu symbiotických bakterií, které nastartují správné zažívání a zdravou imunitu. Obsažený heřmánek zklidňuje, podporuje trávení a posiluje přirozenou obranyschopnost organismu. Kromě „užitečných“ bakterií obsahuje tento doplněk stravy také informační složku, která pomáhá vybudovat pestrý a prospěšný mikrobiom.